kmoonwater88
kmoonwater88 kmoonwater88
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

You bought a magazine for $4.44 and some candy bars for $3.88 each. You spent a total of $16.08. How many candy bars did you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2017
U bought 3 candy bars

Answer Link

Otras preguntas

What problems did many plains farmers face during the late 1800s?
what is the material used to make art called singular and plural
Question 4. A tuning fork ‘A’ produces 6 beats/sec with another fork ‘B’ of un-known frequency. On loading ‘B’ with wax 5 beats/sec are produced. If the frequen
Who was president in 1890
What is the time difference between the UK and the west coast of the USA?
How does reactivity relate to the Periodic Table
Q # 10 please. help me. to resolve
In the month of december, many jewish families celebrate "chanukah" (the festival of light), during which special foods are served and families engage in ritual
Q # 15 please help me to resolve
Measurements of a shot recorded on a videotape during a basketball game are shown. the ball passed through the hoop even though it barely cleared the hands of t