mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

Unicellular organisms are so small that you usually need a telescope to see them. True False
What would your life be life if you lived in a Capitalist system?
find the missing lengths of the sides
What are three ways you can incorporate information from your research into your speech?
For the quadratic function f(x) = x2 + 8x + 12 in standard form, find the following key features: vertex y-intercept Roots x = and x = Axis of Symmetry x =
Iyanna and her family took a three-day trip. They drove 178 miles on the first day, 188 miles on the second day, and 163 miles on the third day. If the entire t
❗️❗️❗️ Please help!! Will give brainliest!!! Is the function f(x) = 5x2 even or odd? Why?
What is the government not allowed to do with regard to someone's belief in God?
What is the study of economics?​
x +4 = 12; x = 16 Please help