ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Which is an example of bivariate data?(1) age of students in a club(2) grade level and age of students in a school(3) type of lunch each student orders at schoo
What what handels full name
What are the possible values for x in the equation 4x^2 = 64(1) x=0        (2) x=4       (3) x=4,-4      (4) x=0,4,-4
What is the state at which a net force is zero called
her investment grew 22% to$610 how much did she invest____ ( solve as an equation or fraction)
write the equation in function form.then graph the equation x-3y=-9 ???
What is the interquartile range of the data set below? Growth in feet of oak trees: 68,80,73,90,120,94,76,112,101,94,72(1) 22                (2) 28
What happened to Mohenjo-Daro and Harappa? (They're two ancient cities in ancient India)
What what handels full name
The traits of populations in the forest ecosystem have changed over time. What caused the traits to change?