soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

What is difficult? what is the name for the balance that results from diffusion?
if AB=16 then AD is?​
Consider this situation: A baseball player dives head-first into second base and slows down while sliding on the infield dirt. Of the forces listed, identify w
What does it mean to interpret something? O A To list a source of information O B. To explain or translate the meaning of something O c. To find information abo
Train A and Train B leave the station at 2 P.M. The graph below shows the distance covered by the two trains. Compare the speeds of the two trains.
1. Find the side length of a square whose area is 252 cm². Show all your work and write the final answer in its simplest form.
This film shows the sinking of the Lusitania. Why would it be an unreliable source for someone conducting researchon the event?The filmmaker's purpose was to in
Part A Describe the type of function shown in the graph. Part B What are the standard form and the factored form of the function?
What is this: "On behalf of the great state of Illinois, crossroads of a nation, Land of Lincoln…" A. Figure of speech about divisions among people B. Metaphor
The phenomenon of marble cancer is due to (a) soot particles (c) fog (b) CFCs (d) acid rain