498
498 498
  • 02-09-2022
  • Mathematics
contestada

someone help me please its for a practice

someone help me please its for a practice class=

Respuesta :

savannahmcculley2
savannahmcculley2 savannahmcculley2
  • 02-09-2022

Answer:

5a,3a

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Jenna bought 5 pounds of apples for $6.85. What is the unit price per pound apples
Determine whether each table below models a linear, quadratic or exponential function
How many of the 80 salespeople had sales of more than $4.5 million? a-20 b-25 c-75 d-60
Which is a complex sentence? The technician installed my hard drive and turned on my computer. My computer is lightweight, powerful, and portable. Both computer
El programa de televisión es repetitivo y _____. asustado aburrido de acuerdo cansado
How do avalanches affect land and plants and animals.​
Which figures demonstrate a single reflection? Select each correct answer.
In the 1920s, a split developed between Nationalists who favored Western democratic ideals and Nationalists who _____.
Tracking is a form of gatekeeping in which students are sorted by their perceived abilities rather than their achieved abilities.
Many industries rely on coal production. Among the fossil fuels, coal is the most widely used fuel in​