safialouisa safialouisa
  • 03-09-2022
  • Mathematics
contestada

Raphi buys 1 rubber and 1 pen for £1.25.
Dylan buys 4 rubbers and 3 pens for £4.75.
Work out the cost of one rubber and one pen.
rubber: £
pen: £
Submit Answer

Respuesta :

Mibo
Mibo Mibo
  • 03-09-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

Cost of one rubber = $1

Cost of one pen = 0.25

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is an example of crowding out? Question 13 options: A decrease in the rate of growth of the money supply which causes a decrease in Real
Help please someone ans
If two angles are both vertical and supplementary, can we determine the angles? Is it possible to be both vertical and complementary? If so, can you determine t
Find the area. 4 cm 8 cm
What is the noun of press?​
(6g)^3 Simplify the expression.
A scientist uses a submarine to study ocean life. She begins at sea level, which is an elevation of o feet. She descends 23.6 feet. • She then ascends 13.4 feet
Pls help me!!! ( pls dont answer if you don’t have the answer I will report you ...). Look at the picture! A manufacturer wants to design a container with a vo
Which of these ideas was first introduced in ancient Greece?
Rewrite without a denominator: