KazimT722111 KazimT722111
  • 01-11-2022
  • Mathematics
contestada

oranges cost $3.42 for 9 pounds at this rate how much would 12 pounds cost ?

Respuesta :

KenziU698678 KenziU698678
  • 01-11-2022

9 pounds of oranges cost $3.42 . At this rate the amount 12 pounds will cost will be greater than 9 pounds.

Answer Link

Otras preguntas

what did the populist party want? why?
The width of a rectangle is 8 units less than the length. If the area is 153 square units, then find the dimensions of the rectangle.
On a blueprint, the scale indicates that 7 cm represent 16 ft. What is the length of a room that is 9.8 cm long and 5 cm wide on the blueprint?
The population of a town is 500,000 in 1990. The population increases at a rate of 5% every five years. What will be the approximate population of the town in 2
I'm in desperate need of help please !!
What process can you use to help you write a system of linear equations when dealing with mixture problems
What country restricts travel by American citizens to specific reasons like journalism and research?
Why is a second blood test necessary three months after a person thinks he or she has been exposed to hiv?
Find the equation of the perpendicular line passing through the midpoint of the line segment connecting (−1, 7) and (2, 3). incorrect: your answer is incorrect.
Based on these passages, what is the main difference between the teachings of W.E.B. DuBois and Booker T. Washington?The excerpt below is from "Of Mr. Booker T.