deezee34w
deezee34w deezee34w
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

purchasing 2 apple juices. $2.00ea. orangejuices. $2.00ea. 1milkcarton. $1.00ea how can I find the total cost purchase

Respuesta :

Lik3abos5
Lik3abos5 Lik3abos5
  • 01-03-2017
Well add 2+2=4 for the 2 apple juices. Now the orange juices, if you only need one then you add 4+2=6. Now if you're only getting one milk cartoon, you need to add 1, so 6+1=$7. So $7 is your total cost of the purchase.
Answer Link

Otras preguntas

What is the length of the hypotenuse in the right triangle? Square root 12,593 cm 60 cm Square root 14,225 cm 65 cm
A truck can travel 1200 miles on 80 gallons of gasoline. how far can it travel on 240 gallons of gasoline ? Show your work
What is the degree of the polynomial below? 7x5+6x2 + 4x + 2
Which structure is the site of the synthesis of proteins destined for export from the cell?.
Find the Volume. 7 1/5ft 4 1/2ft 3ft​
what addresses do not change if you copy them to a different cell.
Which 4 amendments in the u. S. Constitution expand voting rights?.
All of these scenarios cause the demand curve for a product to shift (left or right), except for one. Identify that one scenario that does not shift the demand
Can someone please help?
Prompt on in the heart of samurai and black ships before troy