HUNTER3706HELLO
HUNTER3706HELLO HUNTER3706HELLO
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

Ben bought 3.2 pounds of oranges. The oranges cost $1.60 per pound. How much money did Ben spend on oranges?

Respuesta :

Owyn16
Owyn16 Owyn16
  • 01-03-2017
5$ 
i just need the 20 characters

Answer Link

Otras preguntas

The forest that grows in regions that receive continuous warm temperatures and seasonal rainfall is the ____. a. tropical rain forest b. temperate rain forest
What model for evaluating and selecting judges is being used if a judicial nominee’s educational credentials and prior judicial experience are considered?
A washer and a dryer cost $770 combined. The washer costs $70 more than the dryer . What is the cost of the dryer?
Name the types of angles shown. Check all that apply. HELP PLEASE NEED ANSWER ASAP
Herzberg concluded from his studies that managers should focus on ____ factors to produce long-term dedication from their employees.
Explain the positive and negative effects of the Green Revolution on the environment and the farming industry in general.
The philosopher who believed that the mind operated on the three levels of reason, will, and desire was __________. Socrates Plato  Hippocrates  Aristotle
Anyone? Anybody know the answer at all?!
Please help me I am stuck
How many grams of sodium sulfide can be produced when 45.3 g Na react with 105 g S? Unbalanced equation: Na + S → Na2S My answer: Balance the equation: 2Na + S