demaria
demaria
02-03-2017
Mathematics
contestada
4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?
Respuesta :
jamesbeargr
jamesbeargr
02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15.
$1.15 dollars per burger.
Answer Link
JoshEast
JoshEast
02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60
then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex] =
1.15
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 78+ )
Otras preguntas
Average annual precipitation and _____ are the two major features that define the biomes on Earth.
Please ! Due in 10!!
Which detail from the text MOST strongly supports the inference that releasing a pet into the wild can change the balance of nature within an enviorment
Which two essential elements of geography are missing from the image above? A. “Location” and “Region” B. “Movement” and “Places” C. “Humans and the environment
is a coffee grinder can grind 1.4 pounds of coffee in one minute which model best represents the number of pounds it can grind in .2 minutes
Plz help number 28 as soon as possible
Giving the right triangle JKL what is the value of cos (L)
Which represents the inverse of the function f(x) = 4x? h(x) = x + 4 h(x) = x – 4 h(x) = x h(x) = x
in this unit we learned about arguments and rhetoric. in an argument we use _____language,not informal language
why is there friction between objects