cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 29+ )
Otras preguntas
What was the effect of climate change and economic depression on the Ming Dynasty? A. The Ming Dynasty began to close down industries that polluted the environm
Identify a law that promotes equality. Discuss how the law promotes equality.
Write an equation in point-slope form of the line that passes through the given point and with the given slope m. (-2 ,1) ; M= 5
What is the rule when reflecting across the line y = x
Every compound can be represented by a chemical formula. A chemical formula is the set of symbols showing the elements that make up a compound and their proport
This company purchased a truck at a cost of $12,000. The truck has an estimated residual value of $2,000 and an estimated life of 5 years, or 100,000 hours of o
A map key shows that a map distance of 1/3 inch represents an actual distance of 4/7 mile. Find the actual distance represented by 1 inch on the map."
Which is a possible consequence of poor decision-making associated with drug abuse? decreased conflict with friends increased safety in automobiles decreased i
Complete each statement by choosing the correct family member that best fits the description. Select the correct answer from each drop-down menu. El padre de mi
Thomas Gibbons won the case Gibbons v. Ogden in 1824 because he A. was doing business in more than one state. B. held state licenses from more than one state. C