T7anliztamancessC T7anliztamancessC
  • 02-04-2017
  • Mathematics
contestada

If the total cost of an apple and a banana is $1.10 and the apple cost $1.00 more than the banana. how much does the banana cost?

Respuesta :

catniklau
catniklau catniklau
  • 02-04-2017
.10 because if the apple costs 1$ and the total was 1.10 that means the banana was just .10
Answer Link

Otras preguntas

Solve for x: 4 =(–8)+ 3x
43. Cost of Natural Gas In April 2009, Peoples Energy had the following rate schedule for natural gas usage in single- family residences: Monthly service charg
why was the winter of 1776-77 significant
In which month are presidential elecctions held in the u.s.?
What are the primary elements of the earths layres?
In the equation x=−3y, what is the unit rate?
Select the correct answer.how does realism differ from romanticism?]
what are the steps to solve a^2+6a+9/a-10?
Faith is 1/5 get morthers age. their combined ages are 30. how old is faith
f=1/2kp, solve for k