fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

true or false? If you divide the mass of a substance by its volume, you can find its density.
If -2(3y+5)=-4, find the value of 5y
The four terrestrial planets that have solid, rocky surfaces are ?
the loving lemon company sells a 4 gallon jug of lemonade for $24. the sweet and sour company sells an eight pack of 1 quart bottles of lemonade for $16. which
Find the value 9x10^4
When 3.54 grams of phosphorus react with excess oxygen gas to produce diphosphorus pentoxide, the percent yield is 84.1%. What was the actual yield of the react
between which two integers could you find euler's number?
12 posters for 36 student;21 poster for 63 students
The middle 5 in 0.555 is 1/10 the value of the 5 to its
What does the suffix -ology mean? a. an action or practice b. a condition or state c. a belief or branch of learning d. a form of government