SerranoSkates83 SerranoSkates83
  • 01-05-2017
  • Mathematics
contestada

How many pencils can be purchased with $0.51 if it costs of 8 pencils is $1.36 ?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2017
First year to find how much one pencil cost cost then multiply A number
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-05-2017
8 pencil: $1.36
? pencil:$0.51, so 0.51×8÷1.36. As a result, you could buy 3 pencils with $0.51. Hope it help!
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following could have the electron configuration 2.8? I. Sodium (Na) atom II. Lithium (Li) ion III. Oxygen (O) ion IV. Neon (Ne) atom V. Sulfur
Which groups fought for control of Indonesia after World War II?
Question4..........................
Calculate how many minutes are there in two years...
Nepal is poor country why​
Which values for h and k are used to write the function f(x) = x^2 + 12x + 6 in vertex form? h=6, k=36 h=-6, k=-36 h=6, k=30 h=-6, k=-30
The geosphere is composed of
Please answer the attached question by selecting of the the given answers.
In need of some help. Thank you very much and advance it’s greatly appreciated
Carter is watching funny videos at his best friend Dustin's house. While they're both huddled around Dustin's laptop, Carter sees an instant message pop up on t