Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

5. 45 lbs. of onions
cost $270. How much
would 25 lbs. cost?

5 45 lbs of onionscost 270 How muchwould 25 lbs cost class=

Respuesta :

manzaralamipp20
manzaralamipp20 manzaralamipp20
  • 02-05-2017
25 lbs cost is 1238.5321


Answer Link
taylorg593
taylorg593 taylorg593
  • 02-05-2017
The answer is $150
Divided 270 by 45
Multiplied 25 times that
Answer Link

Otras preguntas

11 Resuelve los problemas desarrollados . - Una persona depositó una cierta cantidad de dinero en un banco que paga el 6.2% de inte rés simple anual. Si al cabo
What is your opinion or stand on this situation? "You are on your way to your school's library. While going up the stairs, you witness a group of male students
PLZ HELP 1 9 in. ALGEBRA 5 in. 15 in. What is the volume of the shoebox shown above in cubic inches (in.3)? 29 75 675 510
Anna has a physical mobility difference, and she uses virtual reality to complete her exercises. To use virtual reality, Anna needs to follow a specific set of
One watermelon weighs 3 kg how many kilograms in 100 watermelons weigh
Pursuing your Life's Work is about being driven by your ideals and aligning your personal interests with your career interests. It's reflection of who you are a
1hp is written in electric motor what does it mean​
Find the area of the trapezoid. Round your answer to the nearest hundredth.
7 wholes times 1 3/8​
What would be good speech topics? I need to write a speech and it needs to be like 3 minutes long. So I was wondering what would be good speech topics?