barbie312
barbie312 barbie312
  • 03-05-2017
  • Mathematics
contestada

Manuel bought 17 pounds of flour for $7. How many dollars did he spend per pound?

Manuel bought 17 pounds of flour for 7 How many dollars did he spend per pound class=

Respuesta :

jakeclauss17 jakeclauss17
  • 03-05-2017
.41 dollars a pound
.25 dollars an hour
Answer Link

Otras preguntas

Endemic species are ecologically important for a number of reasons. First, since endemic species have a generally restricted distribution, threats to endemics c
Which month had the most rain?
Justine was interested in learning how to play the piano. Before she was allowed to even play the piano, she has had to learn about the parts of the piano, and
Suppose the Chinese yuan is pegged so that the exchange rate is 0.17 dollars per yuan. If an iPod costs $200 in the United States, how much would the same iPod
4. What additional lenses would be most beneficial to add to your collection and why?
What is the area of a given circle in terms of pi 9.6m
Getting enough sleep... A. can cure disease. B. is typical for people of all ages. C. is impossible in the age of smartphones. D. improves physical and mental
Anyone could help me wit dis question
POINTS Which is part of the selection process for all federal judges?
On the beach are 2 towels. On each towel are 4 buckets. How many buckets are there in alle