Seudónimo Seudónimo
  • 04-05-2017
  • Mathematics
contestada

$56 for 25gal unit rate

Respuesta :

OodleDoodle
OodleDoodle OodleDoodle
  • 04-05-2017
0.45 gallons per dollar would be the answer. Hope this helps! :)

Answer Link

Otras preguntas

4. Can someone explain how to solve this?
what is the answer to the question?​
How many liters of water must be added to 15 liters of 40 % sugar syrup to obtain 30 % sugar syrup?
If all you knew about a production system was that total daily output was 400 units and the total labor necessary to produce the 400 units was 350 hours, what k
A teenager of mass m1 = 72 kg pushes backward against the ground with his foot as he rides his skateboard. This exerts a horizontal force of magnitude Ffoot = 1
Which expression is equivalent to 16 in exponential form?
Which of these companies exemplifies the globalization of markets? a. The clothes of Sea Shell Fashions, a U.S.-based company, are hand-sewn by workers in India
Convert the mixed number 6 5/8 to an improper fraction in simplified form.
there are 45 vehicles in a parking lot. three fifths of the vehicles are minivans.how many of the vehicles in the parking lot are minivans​
Astronauts cautiously opened the newly installed solar wings on the space station after replacing a bolt that had been put in the wrong way.     A highlight of