warriorssoul12
warriorssoul12 warriorssoul12
  • 02-06-2017
  • Mathematics
contestada

If apples cost $0.75 each and oranges cost $0.50 each, what combinations of the fruits can be bought for under $10?

Step-by-step please?

Respuesta :

paulancka
paulancka paulancka
  • 02-06-2017
-----------------------------
Ver imagen paulancka
Answer Link

Otras preguntas

Explain how the homeostasis in the body may be disturbed by second-degree burns.
I am in urgent need of some help!! So uh....Please help me A quadrilateral has angles that measure 72 degrees, 98 degrees and 65 degrees what is the measure of
A real image is four times as far from a lens as is theobject. What is the object distance, measured in focal lengths? ____from the lens
What could happen if a person doesn’t get the proper amount of protein in his or her diet?
Which of these sentences is always true for a parallelogram?A.All sides are congruent.B. All angles are congruent.c.The diagonals are congruent.D. Opposite angl
How does writer respond in the last paragraph
I need help please thank you
Why do many people in the Caribbean leave their islands? A. Tourists use all the land B. They leave to find work C. The islands are politically linked to other
What is the factored or of 25y^4 - 4z^2
Which phrase defines “muster” best? to anger someone to collect, gather to smile, laugh to run quickly