Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is 8-3 turned to a mixed number
what is a factor in math?
what are the two main organs of the cardio respiratory system?
what is 1 hour : 45 minutes in a ratio?
the outermost layer of earth is called the mantle. true or false
The Twelve Tables of the Roman Republic were a written
in "through the tunnel," what is most representative of a feeling of safety and security for jerry?
What differences are present between day and evening care?
alaska's glacier bay national had 431, 986 visitors in one year the next year the part had 22,351 more visitors than a year before how many people visited durin
help pls pls pls pls. ...............