joli2020
joli2020
03-08-2017
Mathematics
contestada
Please explain your answer
Respuesta :
texaschic101
texaschic101
03-08-2017
3.57 / 14 = 0.255 = 26 cents per oz
2.04 / 8 = 0.255 = 26 cents per oz
Both cost the same per oz <=
Answer Link
michaelray560
michaelray560
03-08-2017
The answer is C
take 3.57/14 to find the price for one ounce
Repeat 2.04/8
The answers are the same meaning that they both cost the same per ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 33+ )
Otras preguntas
What is significant about the following excerpt from F. Scott Fitzgerald's "Winter Dreams"? [Judy] swung her mashie impatiently and without interest, pitching t
which anatomical term means toward the midline of the body
If a triangle’s original dimensions are 24 cm by 40 cm, which triangle would be an enlargement of the original by a scale factor of 2.2?
Write your outline. Review characters, plot, and setting. Make notes. Write your review of characters, plot, and setting in the form of notes. Think about the s
Which of the following would be the best material to use to resesrch unknknown words used in wheatleys "to his excellancy,general washington"
According to the us state department what is human trafficking and what major forms of it are seen around the globe
2. Because technology is always changing, there are new applications being developed constantly. (1 point) true false 3. What does it mean if something is
the lateral area of a cone with a diameter of 15 yards is about 287.5 square yards. to the nearest tenth, what is the slant height of the cone in yards?
beth walked to the school in 80 seconds from a position 100 m west of the school. what was her velocity?
Find the cosine of both angle A and angle B.