jadaross132
jadaross132 jadaross132
  • 05-08-2017
  • Mathematics
contestada

Someone please answer this for me

Someone please answer this for me class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho queenlho
  • 05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

why a flat surface of a rectangular prism called faces?
true or false a trapezoid is a polygon, so all polygons are trapezoid. explain.
translate into an equation. Five times the sum of twice a number, x, and six is thirty. Find the number.x = Translate into an equation. The difference b
What is adaptation in animals and plants
Three individuals form a partnership and agree too divide the profits equally. X invest -9,000 , Y invest 7,000, Z invest 4,000. How much less does X receive if
what other information do you need to prove triangle GHK is congruent to triangle KLG by SAS
Simple Machine Lever: A ________ that pivots on top of a fixed point called a _______.
does a solution have to involve a liquid? explain.
what other information do you need to prove triangle GHK is congruent to triangle KLG by SAS
Describe what happens when blood in capillaries flows past cells