makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

Find the area of each shade region (can you do both for me please)
write a story about a character who undergoes a change
3x-6y=-12 and x-2y=-8
In general, if a reaction is spontaneous, the reactants possess more free energy than the products. TRUE FALSE
Please help with 1 and 2 I’ll give brainliest
A brand new filled jar of salsa is 11 cm tall and a has a radius of 6 cm. Kelly eats some of the salsa and the salsa in the jar is now 6 cm high. Approximately
ANOTHER 99!!!!!! What is the wavelength of a sound wave that has a speed of 340 m/s and a frequency of 520 Hz?
Consider this function. f(x) = 6x2 − 11x − 10. What are the zeros of the function? A) x = 5/2 and x = − 2/3 B) x = − 5/2 and x = 2/3 C) x = 2/5 and x = −
5 - 1(2× +3)= -2(4+×)​
Solve the equation N/10+7=10