haileyanaya52 haileyanaya52
  • 01-10-2017
  • Mathematics
contestada

Lydia bought 2.3 lbs of cheese for $5.49 per pound and 4.6 lbs of salami for $6.40 per pound. How many. did Lydia spend on the ham and chesse.

Respuesta :

EuniceJEJO
EuniceJEJO EuniceJEJO
  • 01-10-2017
$42.07




This needs to be 20 characters soooo.......
Answer Link

Otras preguntas

please help me smart people!!if u are smart u will answer my problem correctly!!! let's test your mind!!!
An example of laissez-faire, is the government deciding what to produce and how to produce it. Please select the best answer from the choices provided T F
If a and b are any two real numbers, explain how you calculate the difference . Be sure to include each of the following in your explanation. (a) A description
Find the product of (3 + 7i)(1 − i), and write the answer in standard form.
What is the equation of a line, in general form, with a slope of -2 and a y-intercept of 8? What is the slope of a line perpendicular to the line whose equatio
how is upper and lower quartile and extreme called
What are the initials for Oregon
Ventifacts are created by a process of erosion called
if a worker is paid $8.16 per hour and works 8.5 hours in one week how much is she or he paid for that week
Which describes an effect of Prohibition?