Lukamegurine
Lukamegurine Lukamegurine
  • 02-09-2015
  • Mathematics
contestada

1.)$3 for bagels; &9 for 24 bagels
2.) $12 for 3paperback books ; $28 for 7 pPerback book

(Determine if each pair of rates is equivalent .explain your reasoning)

Respuesta :

thesunami
thesunami thesunami
  • 02-09-2015
3 dollars for bagels and 9 dollars for 24 dollar bagels
Answer Link

Otras preguntas

What is one right or freedom from the First Amendment?*
Name one war fought by the United States in the 1900s.
The House of Representatives has how many voting members?
Which change results in the formation of different substances? (1) burning of propane (2) melting of NaCl (s) (3) deposition of CO2(g) (4) solidification of wat
round 75.4614 to the nearest thousandth
Who was President during World War I?
What is the political party of the President now?
Name one state that borders Mexico.
Which atom has the largest atomic radius? (1) potassium (3) francium (2) rubidium (4) cesium
What did Susan B. Anthony do?