leo3131t leo3131t
  • 02-12-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 10 ice creams at an ice cream stand is $30. Which graph shows the cost of different numbers of ice creams at the ice cream stand?

Respuesta :

shalabygirls
shalabygirls shalabygirls
  • 05-12-2017
There can be 1:3 2:6 3:9 4:12 and so on
Answer Link
oofer124
oofer124 oofer124
  • 19-11-2020

Answer:

the 3x

Step-by-step explanation:

if 1 ice cream is  3 dollars then multiply 3 by the 3x table and multiply 1 by the 1x table

Answer Link

Otras preguntas

HURYY THIS IS WORTH ALOT I’ll make brainlist
I need help!! Don't just answer for the points!!
A Fun Park refreshment stand sells only hotdogs and nachos. Hotdogs cost $2 and nachos cost $3. Marcus and his friends spent $34 at the refreshment stand. All t
CORRECT THE SENTENCES.2) veena went to the flor ist when the thienes entered her house. 3)why do you scold me? shehad never told me aboutthat before.4) I played
Which photo do I look better in?
A garden table and a bench cost $994 combined. The garden table costs $44 more than the bench. What is the cost of the bench?
NEED HELP WITH MATH FAILING!!!!
Help me plzzz I’m giving 20 points
What is the measure of angle EFD? 37.5 45 47.5 55
“ it will take 1 2/3 hours” what is the 2/3 in minutes ?