niyahbands
niyahbands niyahbands
  • 02-12-2017
  • Mathematics
contestada

ashley bought 6 pounds of flour for $3. how many pounds of flour did she get per dollar?

Respuesta :

alexanderbartl
alexanderbartl alexanderbartl
  • 02-12-2017
She would get 2 pounds. My bad sorry.
Answer Link
aj2k26aw aj2k26aw
  • 02-12-2017
she got 2 pounds per dollar
Answer Link

Otras preguntas

18. In the current year, Marc, a single taxpayer, has ordinary income of $35,000. In addition, he has $3,000 in short-term capital gains (STCG), short-term capi
HELP ME PLEASE!!!!!!
How does Helen’s family feel about Annie at the end of this scene? A.) The Keller family wants Annie to leave and no longer work as Helen’s teacher. B.) The Kel
what so ammonia and bleach makeblease help i know its something dangerous but I'm not sure and dont want to accidentally kill my family​
How does the uses of computer leads to intellectual theft?.
What is Rich Strozewski responsible for in his job? (Site 1)
Explain what happens as an object moves through each phase of matter. ASAP PLEASE HELP ME????????
You are the copyright holder over any images you create. True or False
Can someone please help me with B it’s a 1 Mark question!!!!!!!!!!!HELP
The Strait of ____ is located between Sumatra and the Malay Peninsula and forms a major shipping route. A. Malacca B. Gibralter c. Java d. Guinea