ogchan755 ogchan755
  • 02-01-2018
  • Mathematics
contestada

the owner of a flower shop sells 18 roses for $90 what is the cost in dollars per Rose

Respuesta :

hannaheverett10
hannaheverett10 hannaheverett10
  • 02-01-2018
I think the answer is $5. $90 divided by 18 roses equals $5 per rose.
Answer Link

Otras preguntas

A chemist decides that she wants an increased amount of product from an endothermic reaction. Which of the following methods would guarantee that she would achi
what does several mean
guys give credits to jeonjungkook123 BTW im putting this on maths so i could get people attention who wants 23 points for free
What is 1+1? Is there a formula I need to use to figure this out?
Given the lengths of two sides of a triangle. write an inequality to indicate between which two numbers the length of the third side must fall. a.8 and 13. b.11
Please help Solve for y. 12 4 y € = 1/2 y y = [?]√ [ Enter answer in simplest form. Enter
Ken went to a country fair and spent $5 on admission, $6. 50 on games, and $7. 21 on food. If he had $30 before he went to the fair, how much money does he have
The concept of quality is brought about by strict and consistent commitment to certain standards that achieve uniformity of a product in order to satisfy specif
what does several mean
When the dimensions of a cube are doubled, 0 the surface area and the volume are doubled the surface area is doubled and the volume is quadrupled 0 the surface