mariahproctor6
mariahproctor6 mariahproctor6
  • 01-12-2015
  • Mathematics
contestada

$299 for 4 tires this is unit rate i don't get this please help me

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2015
Well first I think you need to divided 
Answer Link
TortureMan
TortureMan TortureMan
  • 01-12-2015
Unit rate is when there is the price for one object, which means that each tire costs $74.75 for when the price is $299 or $75 if the price would round up to $300
Answer Link

Otras preguntas

someone please help ASAP!!!!! SERIOS ANSWERS ONLY!!!!!!!!!!
Why didn't the confederacy draft slaves and free blacks into the army?
Choose the function whose graph is given by:
If FG=10 and HJ = 10. Which additional facts guarantee that FGHJ is a parallelogram? check all that apply.
Claude took out a 1-year loan for $1,500 at 10% interest per year. He must repay the loan plus interest in 12 equal installments. How much will each payment be
When bertie says he feels like a badly wrapped paper bercel he means that feels?
who became the president after abraham lincoln was assassinated
can someone please help me with spanish?
What to do after boil water advisory is lifted reddit?
What is revealed about Steve's, Tommy's, Alan's, and Darren's relationship?