HaileyNicole56 HaileyNicole56
  • 02-12-2015
  • Mathematics
contestada

If a school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost for 1 eraser?

Respuesta :

DoublexD DoublexD
  • 02-12-2015
The cost of 1000 erasers was 30$, then one eraser would be 30/1000=0.03$
Answer Link

Otras preguntas

A third-grade classroom includes several students who are English Language Learners (ELLs). The students are reading a novel, and the teacher has introduced a l
Make questions with “How much" or "How many” for the following sentences Ken made three cakes for me.
The majority of immigrants that entered the United States during the industrial age came from
5. A body falls freely from rest. It covers as much distance in the last second of its motion as covered in the first three seconds. The body has fallen for a t
how do i rename 2/7 and 10/21 and whats the most common denominator for them
Realiza un cuento donde des a conocer la temática tratada sobre el ocio
PLEASE HELP!! Find an equation in general form for the straight line that passes through the point (-1.4) and is perpendicular to the line 2x + 3y = 6
The length of the service period expected from an asset for example in years or machine hours is the?
A sample of a compound is found to consist of 0.44g H and 6.92g O what’s its formula
The hydro power plant transforms one form of energy into another. However, the total amount of energy of the water stays the same until it enters the turbine. E