hamaadsha
hamaadsha hamaadsha
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Ethan pays 52.80 for some more f the boxes work out the number of boxes he buys 1 box 2.40 2 4.80 and 5 12 10 24

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 08-02-2018
The pricing of the boxes seems to be consistently 2.40 per box. Ethan's cost is
.. 52.80 = 2.40 * (# of boxes)
.. 52.80/2.40 = (# of boxes)
.. 22 = # of boxes

Ethan has bought 22 boxes for 52.80.
Answer Link

Otras preguntas

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99
in which century did columbus first sail into the western hemisphere?
John needs 2.50. He has 0.75. How much more money does he need
2 types of input and output devices that an estate agent requires in their office.
you have a work meeting that at 1:15 you arrived at 12:53 how many minutes early were you
What Are The Impacts Of The Stand Of The 300 Spartans At The Battle Of Thermopylae ?
oxygen moving from the bloodstream into a cell down a concentration gradient is a form of what? user: oxegen moving from the blood stream into a cell down a con
what is 187 divided by 578
another company offers a rate of $0.05 per minute. how would you find the unit rate per hour?
describe the structures and functions of starch and celluose