Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 82+ )
Otras preguntas
Factor the expression. 12x+10
P = 3t² + 7t Work out the value of P when t = -4
3(5z-7) - 2 (9z-11) = 4 (8z-13) - 17
for each sequences, find the first 4 term and the 10th term the sequences are (a) n^2+3 (b)2n^2
Which statement below is NOT true of fission? O It is the splitting of a large nuclide into 2 smaller nuclei. O Slow neutrons are fired at a large nucleus. Rele
Marking as brainliest last attempt whos good at paragraphs if so it’s about the topic bullying add my insta for the pictures trap.zyreca .
. A grab-bag contains 20 packages worth $.70 each, 15 packages $.60 cents each, and 5 packages worth $.30 each. What is the expected value if you have to pay $
Which of the following is historically significant for inspiring other colonies to declare independence against their rulers?
1 Select the correct answer. Can triangle A be mapped onto triangle B using rigid transformations? B A
Do you think black Americans were liberated & freed after slavery was abolished?