x999x x999x
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

24 loavs of bread cost $48. how much does 10 loaves cost

Respuesta :

tayloosinp4rkce
tayloosinp4rkce tayloosinp4rkce
  • 01-03-2018
let x =1 loave of bread 's cost

x=48÷24
=2
10 loaves cost
=10x
=10(2)
=20
Answer Link

Otras preguntas

help pls????? i really need help pls
f (x) = 2x + 5. Find the inverse of f(x).
Although i suspected i was wrong, l refused to admit my mistake simple compound complex​
How was pi discovered mathematically.
Tommy does a total of 308 push ups every week. How many push ups does tommy do a day
7 thGrade Week Two Vocabulary Test Name_______________________ 1. ______ Decipher 2. ______ Attitude 3. ______ Character
Help help English help help
how does the holocaust help us understand how people coped in life threatening situations
What images and words does Yeats use to develop the theme that anarchy has overrun the world? Why do you think the poet chooses this language to describe confl
Write an email to a friend telling them about your relative’s visit.