aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

Choose whether the verbal underlined in the sentence below is a participle, gerund, or infinitive. To see an eagle soar in the air is an incredible sight. a. pa
A product cost is Select one: O a. expensed in the period in which it is manufactured b. shown with current liabilities on the balance sheet c. shown with opera
Dayton has a population of 23,000 people. The town has been seeing its population decline by 10% every year. If this trend continues what will the population be
Unit 1: The Written Word 1.1.8 quiz what is the purpose of conclusion paragraph
Which equation can be used to answer the question below and a marked 15% of the emails in her inbox as important if she has 180 emails in her inbox inbox how ma
What do you know about air?​
During the Cold War, the United States advocated liberal democracy, while the Soviet Union supported a single-party political system a free press private ow
A chain weighs 10 pounds per foot. How many ounces will 6 inches weigh?
when working with an emplment agency, you do need to maintain good communication. True or False
The number 0.0000000726 is equivalent to which of the following expressions? A. 7.26 x 10-8 B. 7.26 x 10-9 C. 7.26 x 10-7 D. 7.26 x 107 E 7.26 x 10