reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

The population of a town went from 100000 to 137000 in 5 years. What was the percent increase in the town's population over that time?
What are the adavantages of blue revolution?
A 3 cm by 3 cm rectangle sits inside a circle with radius of 4 cm
What is 10+10 Please help meeee​
The length of a rectangle envelope is 2 1/2 times its width. A plastic band surrounds the front and back of the envelope to secure it as shown in the picture. T
find the linear regression equation for the transformed data? (1, 13) 1.114 (2, 55) 1.740 (3, 349) 2.543 (4, 2407) 3.381 (5, 16, 813) 4.226
HELP ASAP! Explain how meteorologists make weather predictions. Include at least two types of weather tools and how they help inform the predictions. Use comple
A group of 3 adults and 5 children pay a total of 52$ for movie tickets A group of 2 adults and 4 children pay a total of 38$ for tickets what is the cost of o
NEED help Quick please it is GEO
What was a major difference between Britain’s colonies in the South Pacific and its colonies in India