kieranbrooks13p6k14q kieranbrooks13p6k14q
  • 02-04-2018
  • Mathematics
contestada

In 2012 electricity cost 15p per unit.
A family used 3729 units.

In 2013 electricity cost 17p per unit.
The family used 3506 units.

How much more did the family pay for electricity in 2013

Respuesta :

dannielle
dannielle dannielle
  • 02-04-2018
15*3729=55935 p

17*3506=59602 p

59602-55935=3667 p more than in 2012
Answer Link

Otras preguntas

how many pairs of parallel lines does a triangle have
What were some things settlers hoped to find in the New World?
In what way did the sepoy mutiny change the political climate of India
What is 1 whole 1/4 subtract to 1/3
What is the function of the verbal in the sentence? My goal is to skydive over the Grand Canyon. It is used as a noun. It is used as a verb. It is used as an ad
what is the square root of 112
why is an objects density expressed as a combination of two units
Why dose yellow river have that nick name?
Which words in the sentence are the complete infinitive phrase? To read several good books is my goal for the next month. A. to read B. several good books C. to
why do you think many Cubans support Castro