cynthiaphillips cynthiaphillips
  • 03-04-2018
  • Mathematics
contestada

Sarah bought a 20 ounce jar of strawberry jam for 4 dollars. What is the unit price

Respuesta :

lillianwtg
lillianwtg lillianwtg
  • 03-04-2018
it costs $0.20 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Croissants Corporation and Donuts Company transfer their assets to Edibles Inc., which manages the assets and distributes the profits to Croissants and Donuts.
It takes 0.750.75 cups of sugar to make a batch of lemon cookies. I have 5.55.5 cups of sugar. How many batches can I make?
URGET! WILL GIVE BRAINLIEST!!!!!
composed a poem giving suitable title based on them nepal diversity​
PLEASE HELP! WILL GIVE YOU BRAINLEST What is AB if A(0,0) and B(3, 4) A. 4 B. 5 C. 3 D. 7
Which equation represents a line which is parallel to the line 3x - y = 6?​
nsahbqbecj;b ; dbhbqbq
Ayudaaa es urgente por favor :(
Why are the Epistles useful sources for learning about Paul’s experiences?
A puppet show is presented to an autistic child involving Puppet A and Puppet B. Puppet A places a toy in a basket then leaves the scene. Puppet B removes the t