helloitschump0vfdz
helloitschump0vfdz helloitschump0vfdz
  • 04-04-2018
  • Mathematics
contestada

Mia’s canvas costs $1.45 per sq ft. How much will Mia spend?
F $95.10
H $120.75
G $110.40
J $160.08

Mias canvas costs 145 per sq ft How much will Mia spend F 9510 H 12075 G 11040 J 16008 class=

Respuesta :

Belfium
Belfium Belfium
  • 04-04-2018
J - $160.08

Surface area = two triangles + two rectangles + rectangle 
SA * $1.45 = $160.08
Answer Link

Otras preguntas

The equation shown represents cellular respiration, Glucose + X Y+Water+ Energy What do X and Y most likely represent? O Xrepresents carbon dioxide and represen
how did the movement known as progressivism impact the people of Texas
Let a be a rational number and let me be and your rational number which of the following are true statements the sum of a and B is never rational the product of
Oh, no! The television was finally delivered today, but was left on the porch by the delivery company. When Jamie Lee was finally able to attach all the wires a
What does the word precocious mean in this sentence? During my youth, I was always curious about how the word worked. Because of this, I dove into my studies. w
NEED ANSWER ASAP MARKING BRAINLIEST
if sin theta =3/7 and tan theta <0 what is the value of cos theta
Find the volume of the triangular prism shown.
I don’t understand the question
Bess gets 3 pounds of candy. Each pound costs $3.07. About how much does she pay in all?