awanmona12p6ok94 awanmona12p6ok94
  • 04-04-2018
  • Mathematics
contestada

Driving from oban to stranraer a driver average 8 miles per gallon of fuel.if fuel cost 83 cents a gallon how much will the journey cost in fuel

Respuesta :

brogenwalker brogenwalker
  • 05-04-2018
I’m not sure but you can
Answer Link

Otras preguntas

When did homosexuality become unacceptable in Europe?
A 3.50-meter length of wire with a crosssectional area of 3.14 × 10^–6 meter2 is at 20° Celsius. The current in the wire is 24.0 amperes when connected to a 1.5
Rachel's cell phone company charges $0.10 per minute. She used 350 minutes last month and paid $84. Write and solve a linear equation to find what her bill will
Jeffery wants to save the same amount of money each week to buy a new bike. He needs $252. If he wants the bike in 14 weeks, how much money should Jeffery save
Mary can read 22 pages in 30 minutes how long would it take her to read a 100 page book? Right your answer in hours and minutes and round to the nearest minute
Earth Science Help?! Please help me do #18. Picture inside :)
Sarah was as hungry as a momma grizzly bear just walking from hibernation. What does the phrase grizzly bear suggest? A. Ferocity B. Heaviness C. Wildness D. S
A 750-newton person stands in an elevator that is accelerating downward. The upward force of the elevator floor on the person must be (1) equal to 0 N (3) equal
Jamie , an electrician , worked 7 months out of the year. What percent of the year does he not work? ( round answer to the nearest hundredth)
Jenna bought 5 pounds of apples for $6.85. What is the unit price per pound of apples?