Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

A bakery offers a sale price of $3.50 for 4 muffins. What is the price per dozen.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2016
$13.50 for a dozen muffins

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-11-2016
$10.50 - 3.50 x 3 = 10.5
Answer Link

Otras preguntas

write down the statement of phythagoras theorm find h if p=3 and b=4​
In the given figure, what is the measure of angle x?
I NEED HELPPO NOWWW PLEASEEE!!
please answerrrrrrrrrrrr
As a lifeguard, Kaia has received training in CPR. She sees a small child fighting a rip current in the ocean. Kaia swims out to retrieve the girl, trying to ho
Which country experienced a civil war in 2005?a) Egyptb) Kenyac) South Africad) Sudan
Prove that (n+5)2-(n+3)2 is a multiple of 4 for all positive integer values of n
what is the we speak in French ​
12. State the difference between the following terms. a) Rogucing b) Gapping​
Montu finishes a piece of work in 24 days. How much work will he complete in 8 days?​