sakshisetia56 sakshisetia56
  • 04-08-2021
  • Physics
contestada

I need help with this

I need help with this class=

Respuesta :

machmillerg
machmillerg machmillerg
  • 05-08-2021

Answer:

D, B, A, E, C

Explanation:

KE = m*g*h

PE = (1/2)m*v²

1. d

2. b

3. a

4. e

5. c

Answer Link

Otras preguntas

what best defines a chancellor
Which measurement could be a perimeter measure? 24.6 in 36 m2 8.5 ml 12 ft3
what does a lunar eclipse and a solar eclipse have in common
Three cans of tuna costs $1.50. What is the cost of one can of tuna
write the product cos(2x)sin(5x) as a sum
Please help me with this government! :/
How is first purchase different from the childrens church in to kill a mockingbird?
select the correct meaning associated with the term unique
The most striking and important feature of plants is their green color, which is the result of a pigment called methyl trichloride.
The price of 2 pears and 6 apples is $14. the price of 3 pears and 9 apples is $21. find the price for one pear and one apple